تبلیغات
دانلود و آموزش شعبده بازی رایگان - زندگی نامه ی دیوید بلین
شنبه 29 بهمن 1390

زندگی نامه ی دیوید بلین

   نوشته شده توسط: R@$H3D J3FR1    نوع مطلب :زندگی نامه ی شعبده باز ،

دیوید بلین در 4 اوریل 1973 در نیویورک متولد شد. بلین سم دومش است. در سن 4 سالگی او کارهای یک شعبده باز را در یک راهروی زیر زمینی دید و او تصمیم گرفت اول کارتهای شعبده بازی را خریداری کند مادر بزرگ دیوید یک کلی بود و مقداری کارتهای فال ورق به او داد.او ساعتهای زیادی را درباره کتابهای شعبده بازی صرف میکرد. در سن 5 سالگی او یاد گرفت انچه رویایش بود مادرش او را در همه جا تشویق میکرد در 10 سالگی مادرش با یک بانکدار ازدواج کرد.در 16 سالگی دیوید برای دکترش پرواز کرد.

زمانی که مادرش را از دست داد او یک شعبده باز خیابانی شد و در مهمانیهای غنی شرکت داشت.بخاطر استعداد و توانایی که در شعبده بازی داشت با ای بی سی تماس گرفت و انها بعد از دیدن فیلم شعبده بازی دیوید از آن درخواست مصاحبه کردند.شعبده بازی خیابانی مخصوص دیوید بلین بود و روش جدیدی را در ان عصر اورد و ان فقط در خیابان و مردم واقعی شعبده بازی انجام میداد.دیوید در 24 سالگی مشهور شد.او یک دوستی کوتاه با لیوناردو دی کاپریو داشت.دیوید بلین یک شاهکار بعد از هویدینی است.یکی از کارهای دیوید دفن شدن زنده هفت روز در زیر زمین است.دیوید برای ادامه زندگیش به شعبده بازی ادامه خواهد داد

دیوید بلین سلطان تردست‌ها

شعبده‌بازان و تردست‌های معدودی هستند كه با كار خود به شهرت جهانی می‌رسند. افرادی همچون «دیوید كاپرفیلد» كه توجه همگان را به سوی خود جلب كرده بود. دیوید بلین نیز یكی از این تردستان مرموز و ابهام‌آمیز آمریكایی است كه قصد دارد میزان محدودیت‌های بدن انسان را با چند شبانه‌روز گرسنه و تشنه ماندن یا معلق شدن در میان زمین و آسمان و كارهایی از این قبیل، مورد آزمایش قرار دهد. بلین تاكنون كارهای عجیب و شگفت‌انگیز بسیاری انجام داده و حیرت همگان را برانگیخته است ولی او نیز همچون تمام تردست‌ها و شعبده‌بازها كار خود را با برنامه‌های پیش پا افتاده و ساده آغاز كرد. او از چهار سالگی به این هنر روی آورد و از اواسط دهه نود آهسته آهسته به شهرت رسید.

پدرش مردی اسپانیایی، پورتوریكویی و مادرش «پاتریس وایت» یك یهودی روس بود. پاتریس، مادر مجرد دیوید در حالی او را بزرگ كرد كه برای امرار معاش در سه جای مختلف كار می‌كرد. او هیچ وقت پدرش را ندید. وقتی چهار سال داشت در مترو یك شعبده‌باز را دید و تصمیم گرفت این هنر را یاد بگیرد. از آن جا كه دیوید كودكی باهوش بود و شعبده‌بازی با ریاضیات و علوم رابطه مستقیمی داشت، او را به خود جلب كرد. مادربزرگ دیوید كه یك كولی بود، چند كارت تردستی به او داد. دیوید كه پولی برای خریدن كتاب‌های شعبده‌بازی نداشت به كتابخانه می‌رفت و ساعت‌های متمادی در مورد این حرفه مطالعه می‌كرد. وقتی ده سال داشت مادرش مجددا ازدواج كرد و او صاحب یك برادر ناتنی به نام «مایكل» شد. بعد از تولد مایكل، دیوید به مدرسه بازیگری رفت و در آن جا به تحصیل پرداخت. وقتی 16 سال داشت در برابر چشمان حیرت‌زده پزشكش، خود را كمی در هوا شناور ساخت، دكتر بلافاصله او را بستری كرد و آزمایش‌هایی بر روی وی انجام داد. وقتی 21 سال داشت مادرش در اثر بیماری سرطان از دنیا رفت. پاتریس در زمان مرگ تنها 48 سال داشت و رابطه آن دو خیلی نزدیك بود، به همین خاطر غم از دست دادن مادر به شدت به او فشار می‌آورد. از آن زمان دیوید تمام زندگی اش را وقف شعبده‌بازی كرد

شغل خیابانی
او ابتدا در خیابان‌ها حقه‌های كارتی انجام می‌داد و تردستی می‌كرد. تردستی‌هایی همچون شناور شدن در هوا یا زنده كردن حشرات مرده. كمی بعد، از یك گروه كوچك فیلمبرداری برای ضبط كارهای خود استفاده كرد و همین اقدام باعث شد كم‌كم هنرش به تلویزیون هم كشیده شود. بعدها به كارهای بدلكارانه و نمایش‌هایی كه نیاز به تحمل و بردباری بسیار داشت روی آورد.

زنده به گور شدن
بلین روز پنجم آوریل سال 1999 در برابر دیدگان تماشاچیان در جلوی ساختمان معروفی در نیویورك سیتی، درون یك تابوت شیشه‌ای قرار گرفت و مدت هفت روز در یك گودال خوابید. روی این تابوت، تابوت شیشه‌ای دیگری درست به همان اندازه قرار داشت كه پر از آب شده بود. محفظه‌های خالی اطراف این تابوت‌ها نیز با خاك پر شده بودند. مردم شبانه‌روز می‌توانستند او را تماشا كنند. دیوید طبق برنامه روز 12 آوریل از تابوت خود بیرون آمد.

دیوید بلین روز دوشنبه بیست و هفتم نوامبر سال 2000 كار بدلكارانه جدیدی به نام «منجمد شده در تایم» را انجام داد كه به طور مستقیم از یك شبكه تلویزیونی پخش می‌شد. بلین در یك جعبه شیشه‌ای پر از یخ كه در میدان تایمز در نیویورك گذاشته شده بود، قرار گرفت. دو لوله، هوا و آب مورد نیاز را به بلین می‌رساندند. او 61 ساعت و 40 دقیقه و 15 ثانیه در این جعبه پر از یخ دوام آورد. این جعبه بزرگ بر روی یك سكو قرار داده شده بود كه زیر آن خالی بود و بدین ترتیب همه مطمئن می‌شدند كه بلین در تمام این مدت، درون یخ‌ها بوده است. پس از این‌كه بلین از جعبه یخ بیرون آورده شد به سرعت توسط اطرافیان به بیمارستان منتقل شد زیرا پزشكان می‌ترسیدند او دچار شوك شده باشد.


سرگیجه
كار بعدی بلین «سرگیجه» نام داشت. او برای انجام این عمل خاص، مدت‌ها در شهر لوس‌آنجلس تمرین می‌كرد و قرار بود روز 11 سپتامبر 2001 این عملیات را انجام دهد ولی با بروز حادثه معروف 11 سپتامبر برنامه او به هم خورد و اجبارا به تعویق افتاد. بلین روز دوشنبه 22 می‌ سال 2002 عملیات خود را در «بریانت پارك» واقع در شهر نیویورك انجام داد. در این نمایش یك جرثقیل بلین را به بالای یك ستون نود فوتی كه 22 اینچ پهنا داشت، قرار داد. او دقیقا 34 ساعت و 23 دقیقه بدون آب و غذا یا چیزی كه به آن تكیه بدهد، بر روی ستون ایستاد. بالاخره وقتی زانوهایش دیگر طاقت ایستادن نداشت بر روی جعبه‌های مقوایی (به ارتفاع 7/3 متر) كه برای همین منظور در كنار ستون قرار داده شده بود، پرید.

بر فراز زمین

روز پنجم سپتامبر سال 2003 بلین 44 روز تمام درون یك جعبه شیشه‌ای كه در ارتفاع نه متری بر فراز پارك پاترفیلدز در ضلع جنوبی رودخانه تایمز در لندن قرار داشت، ماند. ابعاد این جعبه 90×210×210 سانتیمتر بود و یك دوربین كوچك در گوشه‌ای از آن تعبیه شده بود تا تماشاگران بتوانند دقیقا ببینند او درون جعبه چه می‌كند. در طول این مدت عكس‌العمل‌های مختلفی از سوی مردم دیده می‌شد. بعضی‌ها به سوی او تخم‌مرغ پرت می‌كردند. بعضی برایش دست می‌زدند و پنج نفر هم برای نشان دادن حمایت خود از بلین، تمام این مدت را زیر این جعبه معلق زندگی كردند. بالاخره در روز 19 اكتبر، بلین در حالی كه زیر لب زمزمه می‌كرد «همه شما را دوست دارم» از جعبه بیرون آمد و به سرعت به بیمارستان منتقل شد. او به شدت لاغر و نحیف شده بود و بعدها اعلام كرد در این مدت 5/24 كیلوگرم وزن كم كرده است.


غرق شده در آب
روز اول ماه می‌ سال 2006 بلین به درون یك كره، شیشه‌ای پر از آب به قطر 4/2 متر رفت. این كره مقابل مركز لینكلن در نیویورك قرار داده شده و لوله‌هایی برای ورود مواد غذایی و هوا در آن تعبیه شده بود. او در این نمایش، علاوه بر قرار گرفتن در این محفظه، ركورد نفس نكشیدن را هشت دقیقه و 58 ثانیه بهبود بخشید. بلین بعد از یك هفته، وقتی می‌خواست از كره بیرون بیاید باید دستبندها و زنجیرهایی كه به پاهایش بسته شده بود را باز می‌كرد ولی با آخرین دستبند مشكل پیدا كرد و نتوانست آن را باز نماید و بالاخره درست چند ثانیه قبل از بیهوشی در اثر نرسیدن هوا توسط غواصان حاضر در محل، نجات یافت. او پس از انجام این عملیات، چند بار در بیمارستان بستری شد و موافقت كرد تا پزشكان درباره اثرات زیر آب ماندن بر روی بدن او مطالعه نمایند. طبق نظر پزشكان، پوست انگشتان دست و پای او پس از یك هفته در آب ماندن از بین رفته و نارسایی كبد پیدا كرده است.


ژیروسكوپ (گردش‌نما)
روز یكشنبه نوزدهم نوامبر سال 2006 بلین اعلام كرد قصد دارد عملیات جدیدی را اجرا نماید. او به گزارشگران گفت می‌‌خواهد در ارتفاع 12 متری روی زمین و بر روی یك ژیروسكوپ غول‌آسا قرار گیرد و با طناب به آن بسته شود. برنامه او این بود كه 16 ساعت پس از شروع چرخش ژیروسكوپ، خود را از طناب‌ها آزاد كند. لازم به ذكر است كه این ژیروسكوپ، هشت بار در دقیقه می‌چرخید. عملیات بلین روز 21 نوامبر سال 2006 شروع شد. او قبل از قرار گرفتن بر روی ژیروسكوپ گفت: «این دفعه كارم برایم جالب است چون یك جور سرگرمی و بازی هم هست.» بلین پس از دو روز ماندن بر روی حلقه‌های بزرگ ژیروسكوپ، با باز كردن طناب‌ها خود را نجات داد و به پایین پرید و سپس به گفته حاضران در محل، لنگان لنگان به طرف یك تاكسی رفت و سوار آن شد. بلین كه این نمایش را برای جمع‌آوری كمك‌های خیریه انجام داده بود، به مناسبت پیروزی، به صد كودك یتیم و فقیر هدایای 500 دلاری اهدا كرد.


نمایش‌های لغو شده

پس از انجام نمایش «بر فراز زمین» بلین در رسانه‌ها اعلام كرد كه یكی از كارهای آینده‌اش «شیرجه مرگ» نام دارد و او می‌‌خواهد از ارتفاع چند صد فوتی و از داخل یك هلی‌كوپتر به داخل رودخانه بپرد. قرار بود این عملیات به مناسبت تولد 21 سالگی او یعنی روز چهارم آوریل 2004 انجام گیرد ولی روز اول آوریل و سه روز پیش از روز موعود، سخنگوی او اعلام كرد عملیات لغو شده است.
در یك برنامه دیگر، او در برابر چشمان تماشاگران، قلب خود را از سینه‌اش بیرون آورد (یا شاید بهتر باشد كه بگوییم، وانمود كرد قلبش را بیرون آورده است) و سپس غش كرد. این برنامه قرار بود از شبكه NBC پخش شود ولی این طور نشد. این شبكه اعلام كرد كه حضار از دیدن این صحنه به شدت ترسیده و شوكه شدند و بعضی از آنها با جیغ و فریاد از سالن بیرون دویدند و برنامه به هم خورد.
دیوید بلین عاشق انجام كارهای غیرممكن است. هر نمایش او نسبت به نمایش قبلی، خطرناك‌تر به نظر می‌رسد و ظاهرا بلین قصد دارد تا آخر عمر برای مردم شعبده‌باز كند. دیوید با زنانی همچون مدونا، فیونا اپل و جوزی موران (مدل لباس) رابطه داشته و دوستی نزدیكی با لئوناردو دی‌كاپریو دارد. او برای ستارگانی همچون آل پاچینو، جك نیكلسون، آرنولد شوارتزنگر و پرزیدنت كلینتون برنامه اجرا كرده است.