تبلیغات
دانلود و آموزش شعبده بازی رایگان - شعبده باز کیست و شعبده بازی چیست ؟
چهارشنبه 12 بهمن 1390

شعبده باز کیست و شعبده بازی چیست ؟

   نوشته شده توسط: R@$H3D J3FR1    نوع مطلب :آموزش شعبده بازی ،

شعبده بازی یک نوع هنر و علم هست که توسط یک فرد که تسلط کامل به روش آنها دارد و دارای سرعت عمل بالایی هست انجام می گیرد که به او شعبده باز می گویند. هنر شعبده بازی هنری ظریف و بی کران می باشد که شامل علوم : فیزیک ، شیمی ، ریاضی ، حقه و سرعت دست و پنهان کاری توسط وسیله و دست می باشد. شعبده بازی مانند هنرهای دیگر شامل ، نقاشی ، خوانندگی ، طراحی و .. یک هنر کامل و بی کران می باشد. شعبده بازی از وقتی که بشر دست راست و چپ خود را شناخت ، بوده و شعبده بازان قدیم به علت پنهان کاری بسیار به جادوگر معروف بودند و به دلیل اینکه راز های خود را افشا نمی کردند ، دیگران آن را نیرو می دانستند.


شعبده باز به کسی گفته می شود که راز این کار ها را می داند و با اسفاده از آن ها باعث شگفتی تماشاچیان می شود. شعبده بازان بسیاری در جهان وجود دارند. که این هنرمندان به بیش از 1 میلیون هنرمند می رسند.

شعبده بازان به سه دسته و نوع مبتدی ، آماتور و حرفه ای تقسیم می شوند.

http://s2.picofile.com/file/7171466020/schwank_11_03_04_555.jpghttp://s2.picofile.com/file/7171466341/article_page_main_ehow_images_a02_4t_uk_make_magicians_tool_boxmake_magicians_tool_boxmake_magicians_tool_boxmake_magicians_tool_box_800x800.jpg


هنر شعبده بازی هیچ محدودیتی ندارد و هر کسی در هر سن و وضعیتی میتواند یک شعبده باز باشد. بسیاری از مردم فکر می کنند که شعبده باز به کسانی که در برنامه ها و سالن ها و .. اجرا دارند می گویند. ولی به هیچ وجه اینطور نیست و به کسی که حتی بتواند یک دستمال را نیز ناپدید کند شعبده باز می گویند. با این که این شعبده باز مبتدی می باشد ولی در هر صورت شعبده باز و هنرمند هست.


http://s2.picofile.com/file/7171466662/clip_art_magic_tricks_956272.jpg


شعبده ها توسط طراحان شعبده طراحی می شود که این طراحان شعبده ذهن قوی دارند و میتوانند یک روش برای یک کار غیر ممکن پیدا کنند. همانطور که می دانید شعبده وارونه نشان دادن علم است. و طراحان شعبده روشی پیدا می کنند که یک کاری که از نظر علم ممکن نیست را توسط حقه ها و راز ها انجام دهند. البته طراح شعبده بودن کار سختی نیست و هر کسی با هر سنی میتواند با کمی فکر یک شعبده از خودش ابدا کند.

http://s2.picofile.com/file/7171467197/magicians.jpg

شعبده بازان در بعضی از شعبده های خود یکی از محبوبیت ها ، استفاده از حیوانات جهت اجرا می باشد. به عنوان مثال ؛ معقول ترین حیوانات در شعبده بازی خرگوش و کبوتر می باشند. استفاده از حیوانات ، محبوبیت شعبده را چند برابر کرد. و هم اکنون شعبده های بسیاری با انواع حیوانات طراحی و ابدا شده.

http://s2.picofile.com/file/7171466983/fizzini_image.jpg

شعبده بازان ، راز های یک دیگر را از هم پنهان نمی کنند و با خیال کاملا راحت ، راز و حقه ی خود را به همکاران خودشان آموزش می دهند. در سال 1968 ( میلادی ) انجمن و مجتمع شعبده بازان بین المللی افتتاح شد و شعبده بازان در این مکان ، راز های خود را با هم در اشتراک گذاشتند و علم و هنر شعبده را هزاران برابر گسترش دادند.